Svečanom dodjelom diploma u prostorijama INTERA Tehnološkog Parka u ponedjeljak, 18.07.2016. godine, službeno je završen šesti ciklus programa „Moja praksa“ koji se provodi u sklopu projekta Partnership for Innovation financiranog od strane USAID-a, implementiranog od strane EDC-a.
Akademski partner uključen u ovaj program je Fakultet informacijskih tehnologija Univerziteta Džemal Bijedić u Mostaru, a sudjelovali su studenti Sveučilišta u Mostaru i Univerziteta Džemal Bijedić. Cilj pograma je olakšati studentima završnih godina, ali i mladim nezaposlenim visokoobrazovanim osobama ulazak na tržište rada. Kako bi se taj cilj ostvario, polaznici su, kroz tri mjeseca trajanja programa, imali priliku proći kroz osnove poslovnih vještina, a potom i raditi u timu na projektu iz struke. Projekte je, prema vlastitim potrebama, kreiralo 9 poduzeća kojima se iznimno zahvaljujemo. To su: Program 5, Gloria, CS nine Gmbh, Indos, INTERA Tehnološki Park, QSD BiH, Alfa Therm, IGH d.o.o. Mostar te Turistički klaster Hercegovina.
„Program ‘Moja praksa’ omogućio mi je stjecanje poslovnih vještina koje će mi zasigurno pomoći pri traženju zaposlenja. Radeći na marketing planu za brand ‘Prirodna kozmetika Gloria’, stekla sam uvid u rad u timu, a kroz suradnju s mentorom učvrstila teorijske temelje koje sam postavila studirajući Ekonomski fakultet te prvi put radila na konkretnom projektu iz svoje struke.“, izjavila je Ana Bogdanović, sudionica šestog ciklusa.
Jednako pozitivne dojmove ima i Boris Kordić koji je u šestom ciklusu sudjelovao kao član tima Alfa Therm. „Tijekom trajanja i samog rada na projektu ‘Moja praksa’ stekao sam neka nova znanja i iskustvo koje će mi uvelike pomoći u daljnjem radu i usavršavanju, te traženju posla. Sami projekt ‘Moja praksa’ osim poslovnih vještina i iskustva omogućio mi je stvaranje nekih novih poznanstava te priliku za daljnji napredak.“, izjavio je Boris nakon završenog programa.
Predstavnici 10 timova na svečanoj dodjeli diploma su pred mentorima i brojnom publikom prezentirali svoje uspješno završene projekte. 57 polaznika ovog ciklusa se pridružilo 256 mladih osoba iz prethodnih pet ciklusa koje su primile diplomu, a od kojih je više od 50% dobilo priliku za zaposlenje. Ne sumnjamo da će i ovaj ciklus rezultirati jednako impresivnim brojkama. Još jednom se zahvaljujemo svim polaznicima, mentorima i poduzećima na uloženom trudu i marljivom radu. Svima želimo puno uspjeha u budućim projektima.